👤

Oblicz sile jesli masa ciała wynosi 2 kg a przyspieszenie ciała jest równe 5m/s 2

Odpowiedź :

m = 2 kg

a = 5 m/s²

F = m · a

F = 2 kg · 5 m/s²

F = 10 N