👤

oblicz ile moli wodoru należy użyć w reakcji redukcji 22g etanalu jeżeli reakcja ta przebiega z 90-procentową wydajnością.​

Odpowiedź :

Odpowiedź: n= 0,45mola

reakcja:

   44g         2g

CH3CHO +H2--katal--->CH3CH2OH

   22g          1g

ilość moli n= 1g/2

                n= 0,5 mola

0,5mola ---100%

  x         -----90%

  x=0,5mola*90%/100%

  x= 0,45mola