Wykres przedstawia zależność temperatury od dostarczonej energii dla 100 g pewnej substancji. Oblicz jej ciepło właściwe. plz dam najke

Odpowiedź:
Dane:
m=100g=0,1kg
Q=2,1kJ=2100J
ΔT=10°C
cw=Q/m*ΔT
cw=2100J/0,1kg*10°C
cw=2100J/kg*°C