👤

Oblicz natężenie pola elektrycznego, w którym ładunek o wartości 20 mC w czasie 2 s?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Q = 20 mC = 0,02 C

t = 2s

---------------------------------

I = ?

Q = I*t

I = Q/t = 0,02C/2s = 0,01 A = 10 mA

I = 10 mA

Wyjaśnienie:

Z tych danych można obliczyć tylko natężenie prądu a nie pola elektrycznego