Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.ms=1g
Vw=10cm³ czyli 10g
dw=1g/cm³
cp=?
cp=(ms/mr)*100%
mr=mw+ms=1g+10g=11g
cp=(1/11)*100%=9,1%
2. 500*0,02 = 10g soli
3. 2mol - 1dm3
x mol - 0,1dm3
x = 0,2 mola NaCl jest w tym roztworze
58,22g - 1mol (58,22g/mol to masa NaCl z układu okresowego)
y g - 0,2mol
y = 11,644g NaCl
4. 2mol - 1dm3 (bo stężenie zawsze podajemy w mol/dm3)
x mol - 0,6dm3
x = 1,2 mola substancji