Odpowiedź :
Odpowiedź:
P = 900 cm^2
a = [tex]\sqrt{900}[/tex] = 30 cm - długość boku serwetki
Ob = 4*30 cm = 120 cm - tyle na obszycie jednej serwetki
120 cm * 8 = 960 cm - tyle potrzeba tasiemki na obszycie 8 serwetek
960 cm = 9,6 m
Odp. Pani Kasia musi przygotować 9,6 m ozdobnej tasiemki
Szczegółowe wyjaśnienie: