👤

Oblicz długość wahadla, którego okres drgań wynosi 2 s. Przyjmij g = 9.8 m/s ^ 2

Odpowiedź :

Odpowiedź:

T=2s

g=9,8m/s²

T=2π√l/g

l=T²g/4π²

l=2²s²*9,8m/s² /39,44

l=0,99m≈1m