👤

Ile energii muszą rozproszyć amortyzatory w samochodzie o masie 1200 kg w celu wygaszenia drgania, którego początkowa prędkość przy przejściu przez położenie równowagi wynosi 0,800 m/s? Załóż, że samochód całkowicie wraca do pierwotnej pozycji.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=1200kg

v=0,8m/s

Ek=mv²/2

Ek=1200kg*(0,8m/s)²/2

Ek=384J

Wyjaśnienie: