Odpowiedź :
Odpowiedź:
m1=5*50kg=250kg
a=50cm=0,5m
b=100cm=1m
c=20cm=0,2m
n=2
d=1000kg/m³
V=a*b*c*n
V=0,5m*1m*0,2m*2=0,2m³
d=m/V
m=d*V
m2=0,2m³*1000kg/m³
m2=200kg
m2<m1
Klatka Jasia wytrzyma nacisk.
Odpowiedź:
m1=5*50kg=250kg
a=50cm=0,5m
b=100cm=1m
c=20cm=0,2m
n=2
d=1000kg/m³
V=a*b*c*n
V=0,5m*1m*0,2m*2=0,2m³
d=m/V
m=d*V
m2=0,2m³*1000kg/m³
m2=200kg
m2<m1
Klatka Jasia wytrzyma nacisk.