👤

Za 3 i 1/5 kg śliwek mama zapłaciła 16 zł. Ile kosztuje kilogram śliwek

Odpowiedź :

Odpowiedź:

16:3,2=5 odp. 1 kilogram śliwek kosztuje 5zł

Za 3 1/5kg - 16zł

za 1kg - x zł

można rozwiązać zadanie za pomocą proporcji:

3 1/5 × x = 1 × 16

3 1/5x = 16 | ÷3 1/5

x = 16 ÷ 3 1/5

x = 16 ÷ 3,20 = 5

Odp. Kilogram śliwek kosztuje 5zł.

On Studier: Inne Pytanie