👤

Jarek wyruszył na wycieczkę rowerową o godzinie 8.15. Rozpoczą ją z zapałem, więc pierwsze dwie godziny jechał z prędkością 12 km/h. Przez następną godzinę poruszał się z prędkością 11 km/h, po czym przez pół godziny z prędkością 10 km/h. Ostatni kwadrans jechał z prędkością 8,4 km/h. O której godzinie skończył wycieczke i jaką drogę przejechał? Na teraz!!!!!!​ Daję naj PS. wolałabym by było obliczone na kartce ​

Odpowiedź :

Przepraszam ale na kartce nie mogę :(

2h - 12km

1h - 11km

0,5h - 10km

0,25h - 8,4km

2*12+11+0,5*10+0,25*8,4=24+11+5+2,1=42,1 km - droga

2+1+0,5+0,25=3,75h = 3h 45min

8.15+3h 45min = 12.00

Odp. Wycieczkę skończył o godzinie 12.00. Przejechał 42,1km.

Miłego Dnia^^