Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
Fn=1000N
S=2m²
Szukane:
p=?
[tex]p = \frac{Fn}{S} = \frac{1000N}{2 {m}^{2} } = 500 \frac{N}{ {m}^{2} } = 500Pa = 5hPa[/tex]
Odp. Wywiera ciśnienie 5hPa
Odpowiedź:
Dane:
Fn=1000N
S=2m²
Szukane:
p=?
[tex]p = \frac{Fn}{S} = \frac{1000N}{2 {m}^{2} } = 500 \frac{N}{ {m}^{2} } = 500Pa = 5hPa[/tex]
Odp. Wywiera ciśnienie 5hPa