👤

Fizyka, piszczałki i fale. ​

Fizyka Piszczałki I Fale class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=340m/s

  • L=50cm=0,5m

f=(2n-1)v/4L

f1=340/2=170Hz

f2=3*340/2=510Hz

f3=5*340/2=850Hz

  • L=50cm+75cm=125cm=1,25m

f1=340/5=68Hz

f2=3*340/5=204Hz

f3=5*340/5=340Hz