👤

Jak obliczyć gęstość prostopadłościanu o wymiarach 5cm 2cm 2cm o masie 20g wynik podaj w g/cm3 oraz w kg/m3. Błagam mam na jutro

Odpowiedź :

Cześć!

Obliczenia

[tex]V=a\cdot b\cdot c\\\\a=5 \ cm, \ b=2 \ cm, \ c=2 \ cm\\\\V=5 \ cm\cdot2 \ cm\cdot2 \ cm=20 \ cm^3\\\\m=20 \ g\\\\d=\frac{m}{V}=\frac{20 \ g}{20 \ cm^3}=1 \ \frac{g}{cm^3}\\\\-------------\\\\1 \ kg=1000 \ g\longrightarrow1 \ g=\frac{1}{1000} \ kg\\\\1 \ m^3=(100 \ cm)^3=1 \ 000 \ 000 \ cm^3\longrightarrow1 \ cm^3=\frac{1}{1000000} \ m^3\\\\1 \ \frac{g}{cm^3}=1\cdot\frac{\frac{1}{1000} \ kg}{\frac{1}{1000000} \ m^3}=1\cdot\frac{1000000}{1000} \ \frac{kg}{m^3}=1\cdot1000 \ \frac{kg}{m^3}=1000\frac{kg}{m^3}[/tex]

Odp. Gęstość tej kulki to 1 g/cm³, czyli 1000 kg/m³.