👤

prosze o te 2 zadnklasa 4 prosze z obliczeniami​

Prosze O Te 2 Zadnklasa 4 Prosze Z Obliczeniami class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad.10

5 tyś X 0.000016= 0.8 odp. Wyprodukowanie jednej puszki kosztuje 80gr.

Zad 11

5g X 2 = 10g 1000g : 10g = 100 Odp. starczy mu na 100 kubków herbaty.

Odpowiedź:

zad.10

1t = 1000kg

16g = 0,016kg

1000kg = 5 000zl

0,016kg = x

x = 0,016 × 5000 ÷ 1000 = 0,08zl

odp. wyprodukowanie tej puszki kosztuje 8gr.

zad.11

1kg = 1000g

5g×2=10g - masa cukru w jednej szklance

10g = 2

1000g = x

x = 1000 × 2 ÷ 10 = 50

odp. kg cukru wystarczy mu na 50 szklanek.