👤

8)Do upieczenia przeznaczono 30kg szyki surowej.Ubytek podczas pieczenia wynosi30% masy.Ile kg szynki otrzymano po jej upieczenu??
10)Do sporządzenia 6 porcji surówki z białej kapustynleży uzyć 120ml olej.Ile litrów oleju potrzeba do 120 porcji tej surówki ??


Odpowiedź :

8)

30kg - masa przed upieczeniem
30% - ubytek
x - masa szynki po upieczeniu

100% - 30% = 70%

x = 30kg * 0,7 = 21kg

10)

6 porcji --- 120 ml
120 porcji --- x ml

x = (120 * 120ml)/6 = 2400 ml = 2,4l

Zadanie 8

Aby obliczyć procent z liczby możemy użyć dwóch sposobów: ( ty napisz sobie jeden )

Sposób I

Liczenie za pomocą ułamków zwykłych.

30% z 30kg = [tex]\frac{30}{100} * \frac{30}{1} = \frac{30}{10} * \frac{3}{1} = \frac{90}{10} = 9[/tex]

9kg straciliśmy, więc obliczmy, ile nam szynki zostało:

30kg - 9kg = 21kg

Mamy 21kg szynki.

Sposób II

Liczenie za pomocą ułamków dziesiętnych:

30% z 30kg = [tex]0,3 * 30kg = 9kg[/tex]

Mnożymy to w ten sposób, jakbyśmy liczyli 3 * 30, z tą różnicą, że pojawił się nam przecinek i on ma wpływ końcowy na wynik.

Zadanie 10

To zadanie wykonamy sobie za pomocą proporcji, gdyż zużycie oleju jest wprost proporcjonalne do ilości porcji surówek - zgodnie z treścią zadania.

Surówki:  6       120

Olej:        120      x

Rozpisujemy powstałą proporcję: [tex]\frac{6}{120} = \frac{120}{x}[/tex]

Mnożymy wyrazy środkowe, inaczej mówiąc - na krzyż.

[tex]6x = 120 * 120 \\6x = 14400 / : 6\\x = 2400\\[/tex]

Potrzebujemy 2400 mililitrów oleju.

Jeśli nie miałeś jeszcze tych tematów, można to zrobić łatwiejszą metodą:

Obliczyć, ile potrzeba oleju na jedną surówkę:

[tex]120ml : 6 = 20ml[/tex]

Teraz wynik mnożymy przez ilość porcji ( 120 ):

[tex]120 * 20ml = 2400ml[/tex]

Potrzebujemy 2400 mililitrów oleju.