👤

15. Podstawy trapezu mają długości 3 cm i 11 cm, pole wynosi 56 cm Oblicz wysokość tego trapezu.
pls pomóżcie daje naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a,b= dł. podstaw

a=11cm          b=3 cm

h=wysokosc =?

P=1/2(a+b)*h

56=1/2(3+11)*h

7h=56        /:7

h=8cm

Szczegółowe wyjaśnienie: