👤

Na maly tlok o powierzchni 2m² działa siła o wartości 30 N, siła działająca na duży tlok o powierzchni 10m² ma wartość
A 200 N
B 100 N
C 150 N


Odpowiedź :

Odpowiedź:

aby tłoki działały razem ze sobą ciśnienie wywierane na powierzchnie obu musi być jednakowe

[tex]p = \frac{F}{s}\\p1=\frac{30N}{2m^2}= 15Pa\\p2= \frac{F2}{10m^2}=15Pa\\F2=15Pa * 10m^2= 150 N[/tex]

czyli odpowiedź C.

Wyjaśnienie: