👤

Oblicz jakie napięcie trzeba podłączyć do opornika o oporze R aby płynął przezeń prąd o natężeniu I:
a) R=100Ω I=0,15A
b)R=4,7kΩ I=110mA
c) R= 2,2 MΩ I=17μA


Odpowiedź :

U=i*R
A) 100*0,15=15V
B) 4700*0,11=517V
C)(2,2*10 do 6)*(1,7*10 do -5)=35,7V

Odpowiedź:

a)15V b)517V c)37,4V

Wyjaśnienie:

A)

U=R*I czyli 100*0,15=15V

B)

4,7 kΩ czyli 4700 Ω

110mA czyli 0,11A

U=4700*0,11A=517 V

C)

2,2MΩ czyli 2200000

17μA czyli 0,000017A

U=2200000*0,000017=37,4V

On Studier: Inne Pytanie