Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
Dane:
m= 2 kg
t=10s
s=100m
F =a*m
S=at^2/2
po przekształceniu:
a=2s/t^2
a=2*100m/10s^2=200m/100s^2=2m/s^2
F=2kg*2m/s^2=4kgm/s^2
F=4N
na ciało działa siła 4 niutonów
Wyjaśnienie:
Dane:
m= 2 kg
t=10s
s=100m
F =a*m
S=at^2/2
po przekształceniu:
a=2s/t^2
a=2*100m/10s^2=200m/100s^2=2m/s^2
F=2kg*2m/s^2=4kgm/s^2
F=4N
na ciało działa siła 4 niutonów