👤

Ania chciała kupić nową rakietę do tenisa. W sklepie kosztowała ona 588zł Od sprzedawcy dowiedziała się, że miesiąc wcześniej cena została obniżona o 40% a dwa miesiące wcześniej podniesiona o 40% Ile kosztowała ta rakieta przed obiema zmianami ceny?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100%- 588 zł

100%-40%=60%

60%=0,6 (zamiana na ułamek)

588 zł x 0,6 zł = 352,8 zł

352,8 zł - nowe 100%

2 miesiac

100%+ 40% = 140%

140%= 1,4

352,8 x 1,4= 493, 92 zł

Odp - Kosztowała 493, 92 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie