Odpowiedź :
Odpowiedź: 14,7g Cu(NO3)2
64g 188g
Cu + 4HNO3--> Cu(NO3)2 +2NO2 +2H2O
5g x
64g ---------188g
5g --------- x
x=188g*5g/64g
x=14,7g azotanu (V) miedzi(II)
Odpowiedź: 14,7g Cu(NO3)2
64g 188g
Cu + 4HNO3--> Cu(NO3)2 +2NO2 +2H2O
5g x
64g ---------188g
5g --------- x
x=188g*5g/64g
x=14,7g azotanu (V) miedzi(II)