👤

Oblicz w jakim czasie przez grzałkę o natężeniu 125 amperów przepływa ładunek 25 C​

Odpowiedź :

I=125A
q=25C
I=q/t - wzór na natężenie
t=q/I - przekształcony wzór
t=25C/125A
t=0,2s