👤

Masa klocka o objętości 0,2 m3 wynosi 2,2 t oblicz gęstość tej masy

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]d=\frac{m}{V}[/tex]

d - gęstość

m - masa

V - objętość

[tex]V=0,2m^{3}[/tex]

[tex]m = 2,2t = 2200kg[/tex]

[tex]d=\frac{m}{V}= \frac{2200}{0,2} =11 000kg/m^{3}[/tex]

Wyjaśnienie:

Po prostu zamieniasz jednostkę masy i podstawiasz do wzoru. Jeśli coś bardziej wyjaśnić pisz komentarz ;)

Mam nadzieję, że pomogłem i jest dobrze :)

Pozdrowionka i powodzonka :D