Odpowiedź :
Odpowiedź:
Opór (rezystancja):
R = U / I
R - opór
U - napięcie elektryczne
I - natężenie elektryczne
200 Ω = U / 0,5 A
U = 200 Ω * 0,5 A
U = 100 V
Moc elektryczna:
P = U*I
P = 100 V * 0,5 A
P = 50 W
Odp. Napięcie płynącego prądu wynosi 100 V, a jego moc to 50 W.