👤

Pilne!! Proszę na teraz !!!! oblicz w jakim czasie ładunek o wartości 7,5 C przepłynie przez przewodnik w którym płynie prąd o natężeniu 25 mA

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Q = 7,5C

I = 25mA=0,025A

---------------------------

t ?

Q = I*t

t = Q/I = 7,5C/0,025A = 300s

Odp. t = 300s = 5 min

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

300 sekund

Wyjaśnienie:

Dane:

I=25mA=0,025A

q=7,5C

Szukane:

t=?

Rozwiązanie:

[tex]I=\frac{q}{t}[/tex]

[tex]t=\frac{q}{I}[/tex]

[tex]t=\frac{7,5C}{0,025\frac{C}{s} }[/tex]

[tex]t=300s[/tex]