Odpowiedź :
Odpowiedź:
P = W/t
P - moc
W - praca
t- czas
W = F * s
F - siła
s - przemieszczenie
F = m * g
m - masa
g - przyspieszenie grawitacyjne ≈ 9,81 N/kg
s = 2 m/s * 20 s
s= 40 m
F = 400 kg * 9,81 N/kg
F = 3 924 N
W = 3 924 N * 40 m
W = 156 960 J 1 J = 1 N * 1 m
P = 156 960 J / 20s 1 W = 1 J/s
P = 7 848 W
Odp. Moc silnika windy wynosi 7 848 W.