Odpowiedź :
V0=72 km/h = 20 m/s
s=50 m
s=Vo*t+0,5*a*t²
a=2*(s-Vo*t)/t²
a=2*(50-20*2)/2²
a=5 m/s²
Vk=Vo+a*t
Vk=20+5*2
Vk=30 m/s = 108 km/h
V0=72 km/h = 20 m/s
s=50 m
s=Vo*t+0,5*a*t²
a=2*(s-Vo*t)/t²
a=2*(50-20*2)/2²
a=5 m/s²
Vk=Vo+a*t
Vk=20+5*2
Vk=30 m/s = 108 km/h