👤

Czapka kosztowała 60zł i jej cena została obniżona o 25%. ile kosztuje czapka po tej obniżce ?
proszę odpowiedź dam dużo punktów ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

60 - 100%

  x- 75%

60*75 : 100=4500:100= 45 zł

Po obniżce czapka kosztuje  45 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Układamy proporcje, mnożymy na krzyż 75*60 i dzielimy przez 100.

Odpowiedź:

60 zł - 100%

x - 25%

x = [tex]\frac{60*25}{100}[/tex]

x = 15 zł

Cena czapki została obniżona o 15zł czyli obecnie kosztuje 60zł - 15zł = 45zł

Szczegółowe wyjaśnienie: