👤

W sklepie sportowym piłka kosztowała 20 zł. Następnie odnotowano 20% obniżki. Ile kosztowała piłka​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

20%=0,2

0,2*20=4

20-4=16

Piłka po obniżce kosztowała 16 zł.

Odpowiedź:

20zł·20%=20zł·0,20=4zł-kwota obniżki

20zł-4zł=16zł

odp.po obniżce piłka kosztowała 16zł

Szczegółowe wyjaśnienie: