👤

Na podstawie danych w obwodzie oblicz:


Na Podstawie Danych W Obwodzie Oblicz class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U2=I*R2=4A*60Ω=240V

R2=U1/I=30V/4A=7,5Ω

U=U1+U2=30+240=270V

Wyjaśnienie:

Spr. U=I(R1+R2)=4A(60+7,5)Ω=270V