👤

pomoże ktoś pliss potrzebuje na jutro. dam naj

Na diagramie przedstawiono ilość soli, jaką otrzymano w wyniku odparowania po 1kg wody morskiej pobranej z różnych zbiorników wodnych. Jakie jest procentowe zasolenie tych zbiorników wodnych, wyliczone na podstawie doświadczenia?

Morze Czerwone - 42
Morze Martwe - 280
Morze Sargassowe - 37
Morze Bałtyckie - 7


Odpowiedź :

Odpowiedź:

morze czerwone:

41g × 100% : 1000g = 4100% : 1000 = 4,1%

Morze martwe:

200g × 100% : 1000g = 20000% : 1000 = 20%

Morze sargassowe:

37g × 100% : 1000g = 3700% : 1000 = 3,7%

Może bałtyckie:

10g × 100% : 1000g = 1000% : 1000 = 1%