Odpowiedź :
Odpowiedź:
d= 76cm=0,76m
r=d/2
v= 80km/h=80×1000m/3600s=22m/s
Szukane;
T
T=f
v=2pi/T I*T
v*T=2pi/:v
T=2pi/v=2*3,14*0,76m/22m/s
T=0,21s
f=1/T
f=1/0,21s
f= 2,1 Hz
Wyjaśnienie:
Nie wiwm czy dobrze ale mam nadzieję że pomogłam
Odpowiedź:
d= 76cm=0,76m
r=d/2
v= 80km/h=80×1000m/3600s=22m/s
Szukane;
T
T=f
v=2pi/T I*T
v*T=2pi/:v
T=2pi/v=2*3,14*0,76m/22m/s
T=0,21s
f=1/T
f=1/0,21s
f= 2,1 Hz
Wyjaśnienie:
Nie wiwm czy dobrze ale mam nadzieję że pomogłam