Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
m = 54kg = 54000g
V = 20dm³
Szukane:
d = ?
Rozwiązanie:
[tex]d = \frac{m}{V} \\d = \frac{54000g}{20dm^{3} } \\d = 2700\frac{g}{cm^{3} }[/tex]
Liczę na naj :)
Odpowiedź:
Dane:
m= 54 kg= 54000g
V=20 dm3= 20000 cm3
szukane: Wzór:
d=? d= m/v d= 54000:20000=2,7 g/cm3
Wyjaśnienie:
To ciało jest wykonane z aluminium.