👤

Mechanika techniczna,tresc w zalączniku

Mechanika Technicznatresc W Zalączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

kr=200 MPa=200*10^6 Pa

m=100 kg

---------------------

S=F/kr=mg/kr=πd^2/4

średnica pręta

d=√(4mg/π*kr)=√(4*100*10/π*200*10^6)=√2*10^-5/π)

d=√6,36*10^-6)=2,52*10^-3 m

d=2,52 mm

Wyjaśnienie:

naprężenie

kr=F/S [Pa}

On Studier: Inne Pytanie