Odpowiedź :
Odpowiedź:
Za dwa zeszyty i trzy długopisy Ania zapłaciła 16,8 zł.
a*2=zeszyt
a=długopis
2(2a)+3a=16,8
4a+3a=16,8
7a=16,8 /:7
a=16,8:7=2,4
a=2,4zł
2*a=2*2,4=4,8
zeszyt kosztował 4,8zł
długopis kosztował 2,4zł
Odpowiedź:
Za dwa zeszyty i trzy długopisy Ania zapłaciła 16,8 zł.
a*2=zeszyt
a=długopis
2(2a)+3a=16,8
4a+3a=16,8
7a=16,8 /:7
a=16,8:7=2,4
a=2,4zł
2*a=2*2,4=4,8
zeszyt kosztował 4,8zł
długopis kosztował 2,4zł