👤

Za 1,3kg bananów zapłacono 5,85zł. Ile zapłacisz za 0,7kg bananów?​

Odpowiedź :

1,3 kg------5,85 zł

0,7 kg-----x zł

x=(0,7·5,85)/1,3

x=4,095/1,3

x=3,15 zł