👤

Zosia o masie 50kg zjezdzala ze stoku i u jego podnóża uzyskala predkosc koncowa 20ms oblicz z jakiej wysokości zjezdzala zosia?

Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 50 \ kg\\v_{o} = 0\\v = 20\frac{m}{s}\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\s= ?\\\\E_{p} = E_{k}\\\\mgh = \frac{mv^{2}}{2} \ \ /:mg\\\\h = \frac{v^{2}}{2g}\\\\h = \frac{(20\frac{m}{s})^{2}}{2\cdot10\frac{m}{s^{2}}}\\\\h = \frac{400}{20} \ m\\\\\boxed{h = 20 \ m}[/tex]

Odp. Zosia zjeżdżała z wysokości h = 20 m.