Odpowiedź :
V=700 km/h = 194,44 m/s
T(2π)=34 s
ad=? (przyspieszenie dośrodkowe)
ad=V²/R
V=2·π·f·R=(2·π·R)/T
R=(V*T)/(2π)
ad=(2π·V²)/(V·T)
ad=(2π·V)/T
ad=(2π·194,44)/34
ad≈36 m/s²
ad≈3,7·g
V=700 km/h = 194,44 m/s
T(2π)=34 s
ad=? (przyspieszenie dośrodkowe)
ad=V²/R
V=2·π·f·R=(2·π·R)/T
R=(V*T)/(2π)
ad=(2π·V²)/(V·T)
ad=(2π·V)/T
ad=(2π·194,44)/34
ad≈36 m/s²
ad≈3,7·g