👤

oblicz wielkość ładunku mając dane : napięcie 15v i pracę pradu 0,045kj​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=15V

W = 0,045kJ = 45 J

-----------------------------------

Q

Q = W/U = 45J/15V = 3 C

Q = 3C

Wyjaśnienie: