Odpowiedź :
Odpowiedź:
Pole rombu=e*f/2 (przekątne pomnożone przez siebie i podzielone przez 2) Prombu=126/2=63cm2
Ptrapezu=(a+b)*h/2
h=2P/(a+b) pola trapezu i rombu są równe zatem
h=2*63/18=126/18=7cm
Odp. Wysokość trapezu wynosi 7 cm.
Odpowiedź:
Pole rombu=e*f/2 (przekątne pomnożone przez siebie i podzielone przez 2) Prombu=126/2=63cm2
Ptrapezu=(a+b)*h/2
h=2P/(a+b) pola trapezu i rombu są równe zatem
h=2*63/18=126/18=7cm
Odp. Wysokość trapezu wynosi 7 cm.