Odpowiedź :
a) Do autobusu wsiadło łącznie 10 osób:
7+3=10
procent obliczamy dzieląc liczbe dziewczynek przez liczbę wszystkich pasażerów i wynik razy 100%:
[tex]\frac{7}{10}[/tex] *100% = 70%
b) Łącznie jest 20
11+9=20
[tex]\frac{9}{20}[/tex]*100% =45%