👤

Zad 7 Jaką pracę wykonuje urządzenie o mocy 2000 W w ciagu 40 minut? Wynik podaj w kilowatogodzinach i džulach 0 Zad 8 Oblicz pracę, jaka zostaje wykonana w czasie 1 minuty przez prąd elektryczny o natężeniu 2 5 A, przeplywający przez opomnik o rezystancji 92​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

7.

P=2000W = 2kW

t=40min = [tex]\frac{2}{3}[/tex] h

t= 40 min = 2400s

W = P × t

W = 2kW × [tex]\frac{2}{3}[/tex] h = [tex]\frac{4}{3}[/tex] kWh = 1,3kWh

W = 2000 W * 2400s = 4800000J

8.

W=?

t = 1min = 60s

I = 2,5 A

R = 92

W = U * I * t

R= [tex]\frac{U}{I}[/tex]

U = R * I

W = R* I * I * t

W= 92 * 2.5 * 2.5 * 60 = 34500J= 34,5kJ

Wyjaśnienie: