👤

roztwór fizjologiczny zawiera 0,9% chlorku sodu. Ile roztworu można otrzymać ze 100g suchej substancji?​

Odpowiedź :

Dane:

ms=100 g

Cp=0,9%

Szukane:

mr=?

mr=ms*100%/Cp

Obliczenia:

mr=100g*100%/0,9%

mr=11111,11 g