👤

Zadanie 3.
Jaki prąd płynie przez telewizor podłączony do sieci domowej,jeśli
jego moc wynosi 50W.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=230V

P=50W

---------------

I ?

P=U*I

I = P/U = 50W/230V = 5/23 A ≈ 0,217 A

I = 0,217 A

Wyjaśnienie: