👤

Oblicz masę skrzynki, na którą działa siła ciężkości 0,036 kN.

Odpowiedź :

Cześć!

Wzór na siłę ciężkości

[tex]F_c=m\cdot g[/tex]

[tex]F_c[/tex] → siła ciężkości (wyrażona w niutonach)

[tex]m[/tex] → masa ciała (wyrażona kilogramach)

[tex]g[/tex] → przyśpieszenie ziemskie

Dane oraz szukane

[tex]F_c=0,036 \ kN=0,036\cdot1000 \ N=36 \ N\\\\g=10 \ \frac{N}{kg}\\\\m= \ ?[/tex]

Obliczenia

[tex]m\cdot10 \ \frac{N}{kg}=36 \ N\\\\m=36 \ N:10 \ \frac{N}{kg}\\\\\huge\boxed{m=3,6 \ kg}[/tex]

Odp. Masa skrzynki to 3,6 kg.