Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
Dane:
lambda- 20m
v- 5m/s
szukane:
T-?
wzór:
T= lambda/v
rozwiązanie:
T=20/5= 4
Odpowiedź: okres fali wynosi 4sekundy
Dane:
Lambda = 20m
v= 5m/s
Szukane:
T = ?
T= lambda / v
[T]=m /m/s = s
T= 20m/ 5m/s= 4 s
Okres wynosi 4 sekundy