👤

Książka kosztowała 60 zł .
Po dwukrotnej obniżce ceny o ten sam procent , cena książki była równa 43 zł 35 gr . Ile procent wyniosła każda obniżek .


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x- wysokość procentowa jednej obniżki

43,35/60= 0,7225

(1-x) ²= 0,7225    /√

1-x= 0,85

x= 1-0,85

x= 0,15

x=15%

Szczegółowe wyjaśnienie: