👤

materiał do produkcji w hurtowni kosztuje 1500 zł ten sam materiał w sklepie kosztuje 1700 zł o ile procent więcej kosztuje materiał zakupiony w sklepie​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1500 z ł ---------------100%

1700 zł -----------------x%

x = (1700*100)/1500 = 113,(3) %

113,(3) % - 100% = 13,(3)%

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

1500 z ł -> 100%

1700 zł -> x

Szczegółowe wyjaśnienie:

x = 1700 × 100  ÷ 1500 ≈ 113 %

113 % - 100% ≈ 13%