👤

DAJE NAJ, proszę o szczegołowe wyjaśnienie, najlepiej na proporcjach ale nie musi.

Właściciel sklepiku papierniczego kupił w hurtowni 250 Ołówków i zapłacił za nie 200 zł. Ile ołówków można kupić w tej hurtowni za kwotę 280 zł
lle trzeba zapłacić w tej hurtowni za 300 ołówków?


Odpowiedź :

250:200=1,25zł

280÷1,25=224 ołówków

300×1,25=375zł

Odpowiedź:

200:250= 0,8 (8 groszy)

280:0,8=350

odp: Ołówków można kupić 350 za kwotę 280 zł

300×0,8= 240

odp: Trzeba zapłacić 240zł.

Mam nadzieję że pomogłam:)